Wózek widłowy – kiedy go wynająć i jakie są ceny tej usługi?

Wózek widłowy – kiedy go wynająć i jakie są ceny tej usługi?

Współcześnie większość magazynów, większych sklepów i firm nie mogłoby funkcjonować sprawnie bez widłaków. Sztaplarki pomagają nie tylko sprawniej zarządzać towarami na składzie, ale i przewozić produkty np. na półki sklepowe. Bywa jednak, że zakup w danym momencie nie jest osiągalny. Wówczas pozostaje wynajem! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Wynajem – kiedy warto na niego postawić?

Istnieje wiele sytuacji, gdy wypożyczenie widłaka okazuje się najlepszą opcją. Podstawową przesłankę do skorzystania z niej stanowi napięty budżet. Zakup nowego urządzenia wiąże się z dużymi kosztami – albo w jednej transzy, albo rozłożonej na dłuższy czas (jeśli został kupiony na raty).

Jednak to nie zawsze cena decyduje, że lepszy jest wynajem wózka widłowego . Czasem maszyny tej potrzeba wyłącznie sezonowo. Nie ma sensu więc inwestować w nią, gdy będzie przez większość roku stała bezczynnie. Należy pamiętać też, że nawet nieużywany pojazd wymaga serwisowania, a to rodzi kolejne koszty. Dla przedsiębiorstw wymagających sztaplarki sezonowo atrakcyjną usługę stanowi wypożyczenie jej wraz z operatorem.

To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy nie wiesz, jaki model zakupić. Dzięki temu w niskiej cenie możesz wypróbować kilka wariantów i sprawdzić, jak zdają egzamin w zakładzie. To pozwoli podjąć bardziej przemyślaną decyzję.

Ceny wynajmu wózka widłowego

Na koszt takiej usługi wpływa kilka czynników. Pierwszy to długość trwania wynajmu. Cena ogólna za krótki termin pożyczenia widłaka będzie niższa, ale dobowo wychodzi najczęściej taniej, jeśli decyzja padnie na umowę długoterminową. Drugi element, mający duże przełożenie na taki wydatek, to typ i parametry sztaplarki. Im bardziej ona zaawansowana, tym więcej kosztować będzie jej wypożyczenie.

Wynajem wózka widłowego – rewelacyjne rozwiązanie na wiele okazji

Skorzystanie z usług wypożyczalni takich maszyn ma wiele zalet. Przede wszystkim to szybki i względnie ekonomiczny sposób, by zdobyć widłaka, szczególnie jeśli jest potrzebny na „już”. Z drugiej strony, przeszkody nie stanowi nawet fakt, że w zespole nie ma nikogo wykwalifikowanego. Wystarczy, że wybierzesz opcję wynajmu z operatorem!