Męska listonoszka czy teczka — co lepiej wybrać?

Męska listonoszka czy teczka — co lepiej wybrać?

Noszenie torebek przez panów nikogo już nie dziwi. Nawet początkowo oporni temu mężczyźni coraz bardziej cenią sobie komfort takiego rozwiązania, ciesząc się, że nie muszą już portfela, kluczy czy telefonu przenosić w kieszeniach, co jest i mało wygodne, i mało bezpieczne. Szczególnie popularnym wyborem są listonoszki, ale opcji jest wiele. Sprawdź, na co warto postawić.

Męska listonoszka vs. teczka

Teczki i aktówki to rozwiązania znane od dawna, kojarzone przede wszystkim z pracownikami biurowymi czy na przykład nauczycielami i wykładowcami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgali po nie wszyscy chętni, ale nie da się ukryć, że męskie listonoszki mogą okazać się praktyczniejsze, zwłaszcza na co dzień. Teczki i aktówki przeznaczone są przede wszystkim do przenoszenia dokumentów, gdyż są sztywne i dość wąskie. To eliminuje możliwość umieszczenia w nich wielu innych rzeczy, nie nadają się na przykład do tego, by zabrać je na zakupy i spakować do nich mniejsze sprawunki.

Listonoszki są też mniej formalne, nadają się zatem dla młodych mężczyzn i panów niemających nic wspólnego z pracą biurową —  trudno byłoby dobrać teczkę na przykład do dresu. Casualowy charakter listonoszek sprawia, że można je nosić w różnych okolicznościach i dobierać do wszelkich outfitów. Co więcej, pozwalają one mieć wolne ręce, gdyż przewiesza się je przez ciało na skos, co zapewnia maksymalną wygodę.

Jaki materiał?

Torby takie można znaleźć w wielu wariantach, a jednym z najważniejszych aspektów jest materiał wykonania. Jeśli chce się korzystać z torebki długo i często, trzeba postawić na wytrzymały surowiec. Dobrym wyborem będzie naturalna skóra, ale warto pamiętać, że choć materiał ten słynie z wytrzymałości, ma pewne wymagania —  taką torbę trzeba chronić na przykład przed deszczem, a także silnym nasłonecznieniem. Jej zaletą jest zaś fakt, że pięknie się starzeje, zatem ma wiele uroku nawet kiedy jest już nieco podniszczona. Spotkać można nawet produkty, które są celowo postarzane, mając wyjątkowy charakter. Oczywiście eko skóra jest także świetnym wyborem, m.in. dla wegan.

Świetny wybór dla wszystkich mężczyzn

Spotkanie ze znajomymi, wyjście na zakupy czy na spacer z psem —  w takich okolicznościach potrzeba mieć przy sobie wiele rzeczy. Listonoszka najlepiej sprawdzi się do ich przechowywania i przenoszenia.