Meble loft

Meble loft

Wystrój w stylu industrialnym wymaga wyposażenia, które podkreśli jego wyjątkowy charakter. Meble loftowe są jednak na tyle uniwersalne, że idealnie pasują też do aranżacji nowoczesnych, eklektycznych, skandynawskich czy retro. W związku z tym artykuły te cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane do wnętrz. Podstawą są klasyczne barwy i minimalistyczny, ale efektowny design. Dowiedz się, jakie elementy najlepiej sprawdzą się w Twoim domu lub mieszkaniu!

Czym wyróżnia się styl loftowy?

Zanim wyposażysz wnętrze artykułami w stylu industrialnym, warto wiedzieć, czym powinny się charakteryzować takie meble. Loft z reguły wyróżnia się przestrzennością. Początkowo takie aranżacje pojawiały się w przestrzeniach przemysłowych i magazynach. Z czasem styl zyskał uznanie wielu osób i został wprowadzony do klasycznych wnętrz w domach czy mieszkaniach. Podstawą jest przestrzeń, światło i prostota kompletowanego wyposażenia.

W tym stylu najlepiej stawiać na minimalistyczny design. Metalowe, drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego elementy krzeseł, stołów czy lamp dobrze współgrają z jednobarwnymi materiałami. Wśród przeważających w aranżacjach barw są brązy, szarości, czerń czy biel. Popularne są też betonowe lub ceglane wykończenia ścian, co elegancko komponuje się między innymi ze stalowymi detalami wyposażenia. Obicia kanap, foteli czy takie dodatki jak poduszki lub pufy mogą być kolorowe, dekorując wnętrze. Meble loft są funkcjonalne i komfortowe, dlatego są też chętnie wykorzystywane w restauracjach czy hotelach.

Meble do loftu – prosty i elegancki design

Wybierając meble dla domu w aranżacji industrialnej, najlepiej stawiać na proste konstrukcje, które są eleganckie. Dobrze sprawdza się łączenie takich tworzyw jak stal, drewno czy szkło. Funkcję dekoracyjną pełni tu głównie faktura wybranych materiałów, np. usłojenie na dębowych frontach szafek. Wyposażenie ma być przede wszystkim praktyczne, a przy okazji podkreślać przestronność pomieszczenia i pozwalać na dostawanie się do niego dużej ilości światła. Z łatwością znajdziesz atrakcyjne modele w stylu loftowym – pasujące do Twoich wnętrz!