Meble loft – charakterystyka

Meble loft – charakterystyka

Stawiając na wystrój industrialny, tworzysz minimalistyczne, delikatnie surowe i przestrzenne pomieszczenie. Meble loftowe są wykonywane z różnych materiałów, ale najczęściej jest to stal, drewno i szło, co świetnie łączy się z betonowymi czy ceglanymi ścianami lub podłogami. Poznaj kilka wskazówek zanim przystąpisz do dekorowania wnętrza.

Czym charakteryzują się meble loftowe?

Decydując się na wysokiej jakości meble do industrialnego wnętrza warto zacząć od zwrócenia uwagi na ich konstrukcję. Powinna być minimalistyczna, żeby podkreślać przestronność aranżowanego pokoju i jego estetykę. Świetnie sprawdzają się cienkie metalowe nogi przy stołach i krzesłach albo proste drewniane blaty czy półki. Idealnie pasuje tu też szkło, które dobrze odbija światło.

Kolory wyposażenia powinny być zbliżone do naturalnych i surowych barw, najczęściej jest to czerń, brąz czy szarości. Z pomocą dodatków w odcieniach ciemnej zieleni bądź fioletu z łatwością da się wprowadzić odrobinę koloru do całej aranżacji. Gdy wybiera się proste meble, loft zyskuje typowy dla siebie unikalny, surowy charakter.

Stwórz wyjątkowe industrialne wnętrze!

Styl industrialny prezentuje się bardzo estetycznie, trochę tajemniczo i zdecydowanie wyróżnia się na tle bardziej przytulnych aranżacji. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w dużym salonie czy jadalni. Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystywania mebli loftowych w pokojach zaprojektowanych w innych stylach, szczególnie klasycznym, rustykalnym czy eklektycznym. Postaw na minimalistyczne wyposażenie i ciesz się piękną aranżacją odpowiadającą Twoim potrzebom.