Konwerter BMW E60 — komu zlecić naprawę?

Konwerter BMW E60 — komu zlecić naprawę?

Bayerische Motoren Werke AG to jeden z czołowych producentów samochodów i motocykli. W Polsce pojazdy BMW cieszą się ogromną popularnością, chociaż trzeba przyznać, że naprawy aut niemieckiej marki wiążą się ze sporymi wydatkami. Na rynku można jednak znaleźć firmy, które specjalizują się w przeprowadzaniu regeneracji zużytych czy niedziałających komponentów. Sprawdź, dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne dla właścicieli BMW. 

Naprawa a zakup nowego sprzęgła dla BMW E60 — jaki koszt?

Podczas wyszukiwania fabrycznie nowych komponentów dla samochodów niemieckiego producenta można natrafić na oferty przekładni momentu obrotowego, których ceny sięgają nawet 4-5 tysięcy złotych. Z kolei konwerter BMW E60 poddany regeneracji jest dostępny już od około 1 tysiąca złotych. To znaczna różnica, dlatego jak najbardziej warto rozważyć taką alternatywę, pod warunkiem skorzystania z usług sprawdzonej firmy. Większość sprzedawców zapewnia bezpłatny odbiór uszkodzonego sprzęgła oraz krótki termin realizacji zamówienia. Najważniejsze, aby w razie pojawienia się niepokojących objawów wewnątrz auta działać jak najszybciej, ponieważ mocno zużyte komponenty mogą nie nadawać się już do naprawy.

Jak wygląda regeneracja konwertera?

Firmy świadczące tego rodzaju usługi na terenie Polski proponują klientom kilka opcji współpracy. Właściciel BMW E60 może dostarczyć własny konwerter, który zostanie zregenerowany i odesłany lub też zamówić gotową część (wcześniej poddaną naprawie) i dopiero po wymianie w samochodzie, przesłać do firmy niedziałający zmiennik momentu obrotowego. 

Na czym właściwie polega naprawa sprzęgła hydrokinetycznego ? Przeszkoleni pracownicy, wykorzystując odpowiednie sprzęty, rozcinają obudowę konwertera, a następnie sprawdzają i czyszczą wszystkie elementy. Uszkodzone części zostają wymienione na nowe, a obudowa jest ponownie zespawana i poddana testom szczelności. 

Czym kierować się podczas wyboru firmy zajmującej się naprawą sprzęgieł hydrokinetycznych?

W internecie można znaleźć sporo ofert sprzedaży używanych części zamiennych do samochodów BMW. Zakup konwertera na portalach ogłoszeniowych może być jednak ryzykowny i lepiej zaufać sprawdzonej firmie, która od lat zajmuje się regenerowaniem sprzęgieł hydrokinetycznych, dając gwarancję na sprzedawane komponenty. Dobrze też znaleźć opinie innych klientów na temat żywotności naprawionego elementu.