Czy obraz na ścianę to nadal modny dodatek?

Czy obraz na ścianę to nadal modny dodatek?

Moda dotycząca urządzania wnętrz w ostatnich latach bardzo szybko się zmienia. Obecnie na topie są takie sposoby zdobienia ścian jak tapety 3D czy nowoczesne plakaty. Czy w tym wszystkim klasyczne obrazy nadal mają swoje miejsce? Zdecydowanie tak! Dowiedz się na ten temat więcej.

Czy warto postawić na obraz?

Znanych jest wiele sposobów ozdabiania ścian. Można malować je na różne kolory, przyklejać na nie tapety czy fototapety, malować z pomocą specjalnych szablonów ozdobne wzory czy nakładać panele. Jednak obrazy nie wychodzą z mody, są znacznie bardziej eleganckie niż na przykład plakaty. Poza tym ich użycie do dekoracji ściany jest dużo łatwiejsze niż przyklejenie tapety, namalowanie wzoru czy przytwierdzenie panelu —  wielu takich prac nie można nawet wykonać samodzielnie. Obraz na ścianę tymczasem wystarczy powiesić i już można cieszyć się odmienionym wnętrzem —  tym bardziej że dodatki takie mogą przybierać różnorodny wygląd, rozmaicie można je też aranżować. Możliwe jest na przykład powieszenie kilku obrazów obok siebie, w rzędzie albo na różnych wysokościach. Mając zaś spore pomieszczenie, warto postawić na duży, imponujący obraz, przyciągający wzrok od razu po wejściu.

Kiedy to szczególnie dobry wybór?

Taki dodatek będzie odpowiedni przede wszystkim dla osób ceniących klasykę —  zwłaszcza gdy mowa o obrazie drukowanym na płótnie —  to najbardziej elegancka wersja. Obrazy pasują też do konkretnych stylów i wnętrz, na przykład klasycznych, bo jeśli chodzi choćby o art deco, lepiej mogą sprawdzić się plakaty. Klasyczne ozdoby na płótnie świetnie sprawdzają się w eleganckich, reprezentacyjnych pomieszczeniach —  nie tylko salonach, ale też biurach. Możliwości wyboru są zaś tym większe, że w sprzedaży można znaleźć nieskończenie wiele motywów. Szczególnie ceniąc sobie klasykę warto postawić na reprodukcje dzieł znanych malarzy. Inne opcje to obrazy przedstawiające martwą naturę czy plenery. Warto też pamiętać, że za ich pomocą można modelować przestrzeń —  optycznie ją powiększać, pomniejszać, dodawać jej charakteru i podkreślać styl.

Kup obraz!

Takie dodatki nie wychodzą z mody, a wysokiej jakości mogą świetnie wyglądać przez wiele lat. Obrazy na płótnie też łatwo jest utrzymać w czystości, usuwając kurz wilgotną ściereczką. Dobierz odpowiedni motyw i ciesz się pięknem swojego pomieszczenia!